4.2.10

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Α΄ ΟΜΙΛΟΣ) – 14η αγωνιστική

ΙΩΝΕΣ-ΑΡΤΕΜΙΣ : 3-2
Μέσα στο κατάμεστο Κλειστό των Ιώνων, έγινε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα και οι δύο ομάδες πρόσφεραν πλούσιο θέαμα σε όσους το παρακολούθησαν, ενώ δεν έλειψε η ένταση από την πλευρά των γηπεδούχων σε κάποια σφυρίγματα των διαιτητών.
Η ομάδα των Ιώνων, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να χάνει με 2-1, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει το παιχνίδι και στο τέλος να το κερδίσει με 3-2.

Οι αθλήτριες της ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ, παρά την ήττα τους, έδειξαν καλή αγωνιστική διάθεση και πάθος για την νίκη, με την Καραχάλιου να ανεβάζει αισθητά την απόδοσή της ,την Τουρνάκη από τις Νεάνιδες και την Κουτουζίδου Ντίνα από τις Κορασίδες, να στέκονται επάξια σε ένα δύσκολο παιχνίδι και την Ρόγκα να κρατάει την άμυνα.

Στον αγώνα κλήθηκαν οι: Μουτζουρίδου(αρχηγός), Φλωροπούλου, Ζούγρη, Παπαδοπούλου, Καραχάλιου, Καπνιά, Χριστοδούλου, Τουρνάκη, Κουτουζίδου Ντίνα, Κουτουζίδου Χριστίνα, Οικονομάκη, Ρόγκα(λίμπερο).

12. Αστέρας Αγ. Δημητρίου 13-41 4
* Ηλυσιακός και Μεσσηνιακός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Νίκη στο ξεκίνημα της Β’ φάσης πέτυχαν οι Κορασίδες, απέναντι στην ομάδα του ΖΩΗ, στο κλειστό της Αργυρούπολης.
Παρά την μεγάλη καθυστέρηση έναρξης του παιχνιδιού λόγω προηγούμενων αγώνων και ενός προβλήματος στα φώτα, οι δύο ομάδες ξεκίνησαν την προσπάθειά τους στην Β’ φάση των Κορασίδων της ΕΣΠΕΔΑ, που βρήκε νικήτρια την ομάδα της ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ με 3-0 σετ (20-25, 20-25, 20-25).

Ήττα των Παγκορασίδων Β’ από το ΙΛΙΟΝ
Με 3-0 σετ έχασαν οι Παγκορασίδες Β’ της ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ από αυτές του ΙΛΙΟΝ.
Οι νεαρές αθλήτριες της Ομάδας μας για πρώτη φορά αγωνίστηκαν, ενώ πολλές είναι μόνο 3-4 μήνες στο χώρο του Βόλλεϊ και είναι φυσικό να δυσκολεύονται, αποκτούν όμως πλούσιες εμπειρίες για την συνέχεια. Τους ευχόμαστε καλή επιτυχία για την συνέχεια και πάνω από όλα να χαίρονται την συμμετοχή τους σε κάθε αγώνα.

ΑΡΤΕΜΙΣ-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 3-0 στις Νεάνιδες
Με 3-0 σετ (28-26, 25-18, 25-20) έκαμψε την αντίσταση του μαχητικού Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, η Αρτέμιδα στο Κλειστό του Κορυδαλλού στο πλαίσιο του τελευταίου αγώνα του 1ου γύρου της Β’ φάσης στο πρωτάθλημα της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
Στον αγώνα κλήθηκαν: Οικονομάκη(αρχηγός), Χριστοδούλου, Λόμιτζε, Κουτουζίδου Χριστίνα, Κουτουζίδου Ντίνα, Καριωτέλη Μαργαρίτα, Καριωτέλη Βάσω, Εμμανουηλίδου, Κουκούλη, Αντζουλάτου, Κακουράτου(λίμπερο).